CM AS-MEDICA bierze udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19.

W naszym ośrodku działa punkt szczepień przeznaczony dla tzw. szczepień populacyjnych.

Szczepienia przebiegają zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Zdrowia.

Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenia Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 18 lipca 2022 r. przygotowane w oparciu o stanowisko ekspertów Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Europejskiej Agencji Leków (EMA) ds. szczepień przeciw COVID-19 (Emergency Task Force – ETF) z dnia 11 lipca 2022 r., wydał komunikat, że od dnia 22 lipca 2022 r. rozpocznie się proces szczepień drugą dawką przypominającą u osób, które ukończyły 60 lat oraz osób, które ukończyły 12 lat i mają wskazania do szczepienia w związku z zaburzeniami odporności.

Drugą dawkę przypominającą szczepienia mogą przyjąć osoby, które otrzymały pierwszą dawkę przypominającą.

Przed podaniem drugiej dawki przypominającej należy zachować odstęp co najmniej 4. miesięcy od podania pierwszej dawki przypominającej.

W pierwszej kolejności szczepienia powinny dotyczyć osób, u których od podania pierwszej dawki przypominającej minęło więcej niż 6 miesięcy.

 

Więcej informacji dotyczących aktualnych zaleceń i ustalonego przez Ministra Zdrowia harmonogramu szczepień – TUTAJ.

Wszyscy chętni do przyjęcia szczepionki, mogą skorzystać z wygodnych form rejestracji:

 

  • Zadzwoń na bezpłatną infolinię pod nr 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

  • Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

 

  • Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

  • W naszej Poradni, osobiście lub poprzez swojego przedstawiciela (na miejscu lub telefonicznie)

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu konieczny jest numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Bez tych danych nie będziemy mogli dokonać rejestracji w centralnym systemie. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod nr tel. (42)7156921 lub na miejscu w naszej Poradni, przy czym preferowany jest kontakt telefoniczny (bezpieczeństwo epidemiologiczne).

Ważne! W chwili obecnej, biorąc pod uwagę masowość szczepień, nie jesteśmy w stanie zagwarantować wolnych miejsc w obrębie terminów, którymi możemy sami dysponować. Centralna infolinia posiada również odrębne terminy szczepień w naszym punkcie, którymi nasza placówka nie może swobodnie dysponować.

UWAGA!

Każdy pacjent zgłasza się w wyznaczonym dniu z wypełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego, który stanowi podstawę kwalifikacji do szczepienia p/ COVID-19. Podpisany własnoręcznie kwestionariusz należy okazać lekarzowi w chwili kwalifikacji do szczepienia.

Teraz możesz wypełnić kwestionariusz badania przesiewowego przed szczepieniem na Internetowym Koncie Pacjenta

Przed zaszczepieniem porozmawiasz z lekarzem, który zdecyduje, czy Twój stan zdrowia pozwala na zabieg. Podstawą do tej rozmowy jest kwestionariusz badania przesiewowego. Kwestionariusz zawiera pytania o Twój stan zdrowia, przebyte choroby, a także chorowanie na COVID-19 i objawy wskazujące na prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem.

Teraz możesz wypełnić ten kwestionariusz on-line i wysłać go do punktu szczepień. Musisz to jednak zrobić 24 godziny przed szczepieniem.

Jak wypełnić kwestionariusz?

  1. Zaloguj się na Internetowe konto Pacjenta.
  2. Wejdź w zakładkę „Profilaktyka”, kwestionariusz zobaczysz z prawej strony.
  3. Wypełnij kwestionariusz, potwierdź (wraz ze zgodą na szczepienie) i podpisz.

Teraz punkt szczepień otrzyma dostęp do Twojego kwestionariusza i niczego nie musisz wypełniać na miejscu.

Możesz też, zamiast wypełniać dokument on-line, pobrać druk kwestionariusza, wydrukować go w domu, wypełnić i zabrać ze sobą na szczepienie.

  • Ulotka dla pacjenta dotycząca szczepionki Comirnaty (Pfizer) do pobrania -TUTAJ-.
  • Ulotka dla pacjenta dotycząca szczepionki Vaxzevria (Astra Zeneca) do pobrania -TUTAJ-.
  • Ulotka dla pacjenta dotycząca szczepionki Moderna do pobrania -TUTAJ-.

Szczegółowe informacje na stronach gov.pl, kliknij baner poniżej.