CM AS-MEDICA bierze udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19.

W naszym ośrodku utworzyliśmy punkt szczepień przeznaczony dla tzw. szczepień populacyjnych.

Szczepienia przebiegają etapowo, a ogólny harmonogram programu ustala Ministerstwo Zdrowia.

Powszechne szczepienia zaczynamy od seniorów. Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności.

Jak wygląda harmonogram rejestracji?

  • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
  • Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

W chwili obecnej przeznaczono 30 dawek szczepionki na każdy tydzień na jeden punkt szczepień. Oznacza to, że nasza placówka może wykonać 30 szczepień tygodniowo, dokonując zapisów w kolejności zgłoszeń, przy czym w pierwszej kolejności rejestrujemy osoby w wieku 80+, a następnie 70+. Prosimy na bieżąco śledzić dostępność terminów online na stronie pacjent.gov.pl, ze względu na możliwość „uwolnienia” zajętych terminów, np. ze względu na chorobę osoby już zapisanej. Najpewniejszą formą zgłoszenia do szczepień jest zgłoszenie osobiste w naszej Poradni lub telefonicznie pod nr (42)7156921. Pragniemy jednocześnie uprzedzić o możliwym dłuższym oczekiwaniu na realizację połączenia telefonicznego, biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość osób dzwoniących.

Szczepienie przeciw COVID-19 jest bezpłatne. Każdy, kto zostanie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza w naszej Poradni, będzie na miejscu zaszczepiony, otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu oraz informację o dacie podania drugiej dawki. Druga dawka jest gwarantowana i będzie to szczepionka tego samego producenta, podana również w naszym ośrodku.

Wszyscy chętni do przyjęcia szczepionki, mogą skorzystać z wygodnych form rejestracji:

 

  • W naszej Poradni, osobiście lub poprzez swojego przedstawiciela (na miejscu lub telefonicznie)

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu konieczny jest numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Bez tych danych nie będziemy mogli dokonać rejestracji w centralnym systemie. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie pod nr tel. (42)7156921 lub na miejscu w naszej Poradni, przy czym preferowany jest kontakt telefoniczny (bezpieczeństwo epidemiologiczne).

 

  • Zadzwoń na bezpłatną infolinię pod nr 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

  • Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

UWAGA!

Każdy pacjent zgłasza się w wyznaczonym dniu z wypełnionym kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego, który stanowi podstawę kwalifikacji do szczepienia p/ COVID-19. Podpisany własnoręcznie kwestionariusz należy okazać lekarzowi w chwili kwalifikacji do szczepienia. 

Kwestionariusz można pobrać w formacie pdf poniżej:

Ulotka dla pacjenta dotycząca szczepionki Comirnaty (Pfizer) do pobrania -TUTAJ-.

Szczegółowe informacje na stronach gov.pl, kliknij baner poniżej.