Ginekologia

Dr Krzysztof Bergander

Dr Honorata Derbich

Dr n. med. Krzysztof Szram

Ginekologia to specjalizacja o długiej historii w CM AS-MEDICA. Początki konsultacji sięgają 2003 roku i od tego czasu nasi specjaliści wykorzystują swoje doświadczenie w opiece na pacjentkami, korzystając z coraz nowocześniejszych form diagnostyki i leczenia.  Wiemy jak ważna jest odpowiednia atmosfera, intymność oraz fachowość badającego lekarza, zważywszy na specyficzny charakter tej specjalizacji.

Ginekologia w CM AS-MEDICA:

  • Leczenie zachowawcze chorób dróg rodnych
  • Profilaktykę dla kobiet w wieku rozrodczym oraz w okresie meno- i pomenopauzalnym
  • Prowadzenie ciąży
  • Ocenę ultrasonograficzną układu rodnego oraz ciąży
  • Badania dodatkowe – cytologiczne, histopatologiczne, laboratoryjne (biochemiczne, hormonalne)
  • Zabiegi ginekologiczne, w tym elektrochirurgiczne oraz NOWOŚĆ – ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM NOWOCZESNEGO LASERA. 

UWAGA!

Informacja dla kobiet w ciąży – badanie USG ciąży (przez powłoki brzuszne lub dopochwowe) możliwe jest jedynie po wcześniejszej konsultacji u lekarza wykonującego. Ta zasada obowiązuje ze względu na konieczność prawidłowej interpretacji obrazu USG w odniesieniu do stanu klinicznego i wywiadu pacjentki.

Przygotowanie do badania USG:

  • do 16 tygodnia ciąży przez powłoki brzuszne nie odbiega od standardowego badania USG jamy brzusznej. Na około 6 godzin przed badaniem kobieta powinna powstrzymać się od posiłku, kilkadzesiąt minut przed badaniem nie oddawać moczu i wypić ok. 1 litra wody (koniecznie niegazowanej!). Pęcherz moczowy powinien być wypełniony. Do badania przezpochwowego (częstego w pierwszych tygodniach ciąży) pęcherz moczowy powinien być opróżniony.
  • po 16 tygodniu ciąży kobieta nie wymaga szczególnego przygotowania, badanie może być wykonywane „z marszu”.

WAŻNA INFORMACJA:

Ze względu na konieczność zapewnienia odpowiedniego standardu przeprowadzanych konsultacji, a co za tym idzie – poświęcenia każdej z pacjentek wystarczającej ilości czasu, koniecznym jest ograniczenie w ciągu jednego dnia ilości wykonanych badań do wyznaczonego limitu. Z tego względu prosimy wszystkie osoby rejestrujące swoje wizyty (bez względu, czy dokonują tego osobiście lub telefonicznie) O DOKŁADNE OKREŚLENIE ZAKRESU WIZYTY, tzn. poinformowanie osoby rejestrującej, czy przedmiotem wizyty ma być jedynie konsultacja, czy także usługi dodatkowe, takie jak USG oraz inne zabiegi. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, gdy badający lekarz sam w trakcie wizyty stwierdzi pilną konieczność określonych działań diagnostycznych. W innych sytuacjach nie zarejestrowane wcześniej, a zgłaszane tuż przed wizytą usługi mogą być wyznaczane na kolejny, pierwszy możliwy termin. Prosimy o wyrozumiałość – rzetelne wykonanie dwóch nieplanowanych badań USG to kilkadziesiąt minut dodatkowego czasu, jaki inne pacjentki muszą oczekiwać na przyjęcie do lekarza.

 

Dziękujemy za zrozumienie!