Gastrologia

Dr Magdalena Barańska

specjalista gastroenterologii

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uzyskała specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych, a następnie z gastroenterologii.

Do 2014r swoje doświadczenie zdobywała na Oddziale Gastroenterologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu.
Od lutego 2014r związana z Oddziałem Klinicznym Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej USK Nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, gdzie pracuje na stanowisku starszego asystenta.
Swoje zainteresowania zawodowe skupia głównie wokół diagnostyki i leczenia nieswoistych chorób zapalnych jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego – Crohna), jak również ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki oraz raka tego narządu.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego

Dr Magdalena Lasota

specjalista gastroenterologii

Gastrolog zajmuje się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka) oraz dróg żółciowych. Niepokojące objawy, które powinny skłonić do wizyty u specjalisty gastrologa, to m.in. uporczywa zgaga, wzdęcia, kolkowe lub przewlekłe bóle brzucha, zaparcia, krew przy oddawaniu stolca czy nagły spadek wagi. Najczęstsze problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza to objawy zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego np. zespół jelita drażliwego czy choroba refleksowa przełyku. Potrafią być bardzo dokuczliwe, ale wiele osób bagatelizuje je i próbuje sobie z nimi radzić powszechnie dostępnymi środkami, na które nie potrzeba recepty. Trzeba pamiętać, że część pozornie błahych chorób nie leczonych przez wiele lat, może wywołać poważne następstwa. Dodatkowym zagrożeniem jest choroba nowotworowa przewodu pokarmowego, która może podstępnie rozwijać się przy braku objawów lub ich bardzo skąpym nasileniu. Krew w stolcu lub znaczna utrata wagi ciała mogą manifestować guzy jelita w późnym stopniu zaawansowania.

Gastroenterologia w CM AS-MEDICA:

Diagnostyka i leczenie następujących zaburzeń i chorób:

  • choroba zapalna i wrzodowa żołądka i dwunastnicy
  • zapalenia jelit
  • choroby uchyłkowe jelit
  • bóle brzucha niejasnego pochodzenia
  • zaburzenia rytmu wypróżnień – biegunki i zaparcia
  • choroby dróg żółciowych i trzustki
  • zespół jelita drażliwego
  • zaburzenia wchłaniania jelitowego, choroby trzewne (celiakia).

NOWOCZESNA PRACOWNIA ENDOSKOPOWA

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ, NAJNOWSZE URZĄDZENIA. BADANIA ENDOSKOPOWE PRZEŁYKU, ŻOŁĄDKA I JELIT.

Badania laboratoryjne
USG